Capricornus - blog

Wróżka

Noc sylwestrowa 2011/2012 Historyjka, której brakuje zakończenia
Umorusany malec uczepił się powłóczystej szaty. Wczepiony w lśniącą tkaninę sunął ciągnięty przez majestatycznie kroczącą kobietą w nakryciu głowy o kształcie stożka zdobnego w gwiazdy i księżyce.
To niech pani poda chociaż wyniki na Polska - Grecja! - rozdarł się napastliwie chłopczyk jeszcze mocniej przytrzymując się płaszcza.
 - Pięćdziesiąt złotych! Za darmo mogę tylko przewidzieć podwyżkę cen benzyny - uścisk zelżał jednak malec nie zamierzał odpuścić.

RSC ponad wszystko

Charakterystyczny dźwięk odbijanej piłeczki pingpongowej urywał się wraz z westchnieniem gracza, któremu umknęła finezyjnie ścięta lub podkręcona biała błyskawica. Okrzyk radości zaś jednoznacznie podkreślał zdobyty punkt. Szybkie wymiany sprawiały, że piłeczka stawała się dla nielicznych obserwujących grę niemal niezauważalna. Przy sąsiednim stole atmosfera była luźniejsza. Czterech grających wpadało na siebie okrążając ciemnozielony prostokąt przy grze w młynka ze śmiechem.

Piaszczysta plaża

Piaszczysta plaża rozlewała się w słonecznym blasku niczym złoty impast aż po nieskończoność. Tu i ówdzie znaczyła ją swoją zielenią dziko rozrastająca się kępa traw czy krzewów. Samotne drzewa zdawały się niknąć na otwartej przestrzeni w niewytłumaczalny dla zdrowego rozsądku sposób. Cicho rozgaszczała się impresja chłodnej barwy morza. Złudzenie jeszcze milsze przy pierwszym zanurzeniu się po pierś w wodzie. Woda tak ciepła, iż wspomnienie rodzimego Bałtyku niknęło wobec sielankowej panoramy. Muszle niezwykłych kształtów i barw konkurowały z pierwszy raz widzianymi krabami.

Nowe wpisy

Truskawki w śmietanie
Truskawki w śmietanie
Babiniec. Czyli gdzie ci mężczyźni
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Thor: Mokry świat
Jeszcze tylko raz